Načítání...

CERTIFIKOVANÁ OCHRANA PROSKLENÝCH PLOCH PROTI VANDALŮM

BEZPEČNOSTNÍ FÓLIE NA SKLA BUDOV A DOMŮ

OCHRANA PROTI VLOUPÁNÍ!


Zkomplikovat napadení bytu či budovy vstupem přes prosklené dveře či okna dokáží bezpečnostní fólie dodávané naší firmou TASS. Bezpečnostní fólie o tl. 300 um v kombinaci se sklem o tl. 4 mm vytváří účinnou mechanickou bariéru proti násilnému proražení. Míru odolnosti této bezpečnostní fólie vyjadřuje kategorie P1A a kategorii P2A podle ČSN EN 356.  Fólie jsou atestovány akreditovanou zkušebnou.

Atest bezpečnostní fólie je akceptován pojišťovacími společnostmi a použití bezpečnostní fólie se tak stává jedním z nutných předpokladů pro požadované zabezpečení objektu.

 

Kliknutím na obrázek otevřete galerii

 

OBRAŤTE SE NA NÁS


Rozhodování o výběru bezpečnostní fólie ovlivňuje několik faktorů. Kromě důrazu na ochranu zdraví, úspory nákladů a vzhled je potřeba vzít na vědomí účel použití bezpečnostních fólií a vazbu na požadavky např. pojišťoven nebo bezpečnostních agentur. Při požadavku atestu na zajištění odolnosti prosklení vůči proražení je nutné použít výhradně homologovanou fólii SunTek 12MIL, která spolu se sklem o tl. 4 mm vyhovuje požadavkům normy DIN EN 356 E.
 
Jde-li u bezpečnostní fólie pouze o ochranu před roztříštěním skla, je možné použít čiré bezpečnostní fólie o tloušťce 50 um, 100 um, 150 um nebo 200 um. Má-li být ochrana skla před roztříštěním kombinována s účinnou reflexní solárního záření, je vhodné zvolit některou z reflexních okenních fólií (RS-220-XSR 4mil, RG-321-XSR 4mil, RB-320-XSR 4mil). Je-li požadována oboustranná neprůhlednost prosklení, jsou k dispozici okenní fólie matované.

 

RIZIKOVÉ INSTALACE


Některé instalace okenních fólií lze obecně považovat za rizikové a je vhodné předem provést důkladnou analýzu jejich instalace.
Jde o následující případy:

 • jednoduchá okenní tabule o ploše větší než 10 m2
 • dvojitá skleněná tabule o ploše větší než 4 m2
 • čiré sklo silnější než 8 mm
 • okenní rám z hliníku nebo oceli
 • zničené či poškozené sklo
 • tvrzené sklo, reflexní sklo, strukturované sklo
 • ztrojené sklo
 • laminované okenní sklo
 • okna částečně krytá markýzou
 • (dochází ke vzniku výrazného teplotního gradientu, jehož důsledkem jsou termální tlaky)
 • závěsy či jiné clony jsou těsně umístěny u prosklené plochy
 • na skle je řada nápisů a reklamních motivů
 • chladící ventilace je orientována proti prosklení a intenzivněji působí na jeho část

 

Kliknutím na obrázek otevřete galerii

ZABEZPEČENÍ BUDOV A KANCELÁŘÍ


Ochranné a bezpečnostní fólie se instalují za účelem zpevnění a zabezpečení skel, skleněných výplní dveří, oken a výkladů včetně UV ochrany (99% UV filtr). Ochranné fólie (Clear 4M Cristal) chrání osoby proti poletujícím částicím při rozbití skleněných ploch (ČSN EN 12600), jsou silné 100 mikronů a mohou být čiré i tónovaná. Bezpečnostní fólie (Clear 7M Cristal a Clear 8M Cristal) jsou silné 175 mikronů a navíc chrání majetek proti proniknutí předmětů a osob skleněnou plochou při kriminalitě a vandalismu (ČSN EN 12600 a ČSN 356).
V naší nabídce máme ochranné bezpečnostní fólie nejvyššího stupně zabezpečení s označením M11 a Clear 12M Cristal, které se používají na ochranu majetku proti násilnému proniknutí osob skleněnou plochou při kriminalitě i vandalismu (třída zabezpečení P1A a P2A ČSN EN 356). Fólie jsou čiré 300 micronové, s atestací pro pojišťovny. Splňují podmínky v třídě zabezpečení P1A a P2A ČSN EN 356, které vyžadují některé pojišťovny při uzavírání pojistné smlouvy pro zabezpečení skleněných ploch objektů.


Označení bezpečnostní fólie Počet vrstev Propustnost viditelného světla Snížení sluneční energie Propustnost UV záření Odrazivost světla Barva bezpeč. fólie Síla počet mikronů Životnost bezpečnostní fólie
Clear 4M Cristal 1 85% 19% <1% 9% čirá 130 10 let +
Clear 7M Cristal 1 85% 20% <1% 10% čirá 205 10 let +
Clear 12M Cristal 1 85% 20% <1% 11% čirá 340 10 let +